Content marketing – dlaczego warto? Nasze 10 powodów

content marketing

Treść. Tekst. Informacje. Wpisy. Opisy. Jeżeli surfujesz po Internecie, odwiedzasz strony internetowe, sklepy online, korzystasz z social mediów, to nieustannie jesteś odbiorcą różnorodnych komunikatów. Odpowiedzialni są za to m.in. specjaliści ds. content marketingu. Pytasz jak? Otóż, agencje reklamowe, agencje SEO/SEM, copywriterzy lub inne firmy zajmujące się ogólną promocją w sieci, wykorzystują treści do tworzenia wszelakich kampanii marketingowych. Sam content marketing jest niesamowicie istotny w codziennym życiu online, ponieważ chyba nikt z nas nie mógłby sobie wyobrazić witryny www bez jakichkolwiek wpisów bądź informacji odnośnie chociażby tematyki serwisu. Jeśli jesteś właścicielem biznesu i pragniesz reklamować swoje usługi lub produkty w sieci, to zapoznaj się z TOP 10 powodów, dlaczego warto zainwestować w copywriting.

TOP 10 ranking – content marketing jako najistotniejszy element reklamy

  1. Każda reklama bazuje na content marketingu. Treści są obecne niemalże we wszystkich kampaniach marketingowych, a w szczególności w social mediach i Internecie. Komunikaty w formie pisemnej pojawiają się również nierzadko w TV.
  2. Content marketing jest stosunkowo tanią formą reklamy. Dodatkowo generuje ponad sześć razy więcej konwersji niż w przypadku innych strategii reklamowych. Jakość i efektywność to zdecydowane zalety contentu.
  3. Światowe badania wykazały, że content marketing gwarantuje trzy razy więcej potencjalnych klientów niż płatne reklamy internetowe. Pamiętając o tym, że przyszłość tkwi w Internecie, warto rozpocząć wszelkie działania właśnie od tej metody marketingu – taniej, rentownej, niezbędnej.
  4. Content marketing już w założeniach wiąże ze sobą poszczególne sekcje i struktury firmy. Te same, jednakowe treści mogą przecież użytkować działy reklamy czy sprzedaży.
  5. Treści to podstawa wizerunku marki/firmy. Bez opisów poszczególnych produktów lub usług zmniejszasz szansę na konwersję, a co za tym idzie, o wiele mniej konsumentów sprawdzi Twoją ofertę.
  6. Za pośrednictwem content marketingu możesz przeprowadzać analizy swojego biznesu, a także badać zachowania odbiorców, którzy sięgają do Twojej oferty. Treść zapewnia również dotarcie do interesantów na każdej możliwej płaszczyźnie.
  7. Content można w sposób efektywny łączyć z innymi metodami reklamowymi lub dostarczać przekaz wewnątrz innych strategii np. przy użyciu video marketingu.
  8. Content marketing to również idealna metoda na dostosowanie własnych preferencji względem panujących trendów w branży bądź na rynku. Odwrotność tego procesu jest oczywiście możliwa także za sprawą tej samej formy reklamy.
  9. Unikalne, merytoryczne i angażujące treści wiążą się z lepszą pozycją w opozycji do konkurencji. Cyklicznie ukazujące się treści to dodatkowy plus w funkcjonowaniu firmy, ale i względem algorytmów stale monitorujących poczynania danej firmy w Internecie.
  10. Content marketing to podstawa podczas realizacji jednostkowych kampanii np. pozycjonowania SEO lub prowadzenia kampanii reklamowych w social mediach.

 Content marketing w agencji kreatywnej Wyszukani

Wyszukani prowadzą wielopoziomowe działania reklamowe, lecz wszystkie oparte są o content marketing. Wychodzimy z założenia, że treści czy teksty stanowią podwalinę pod każdą formę promocji. Nasi copywriterzy realizują działania contentowe na wysokim poziomie, dbając o oryginalność, merytorykę i jakość poszczególnych strategii. Wyszukani to idealny zespół, który stawia na synkretyzm marketingu. Projekty reklamowe rozważamy pod każdym kątem, dlatego nasi stali Klienci tak bardzo cenią z nami współpracę. Przekonaj się sam, wypełniając formularz kontaktowy. Rozpocznij swoją przygodę, stawiając od podstaw na usługi najwyższych standardów.

Przewiń do góry
Secured By miniOrange