Jaka powinna być idealna firmowa strona internetowa? – nasze 4 zasady

skuteczna strona internetowa

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą to doskonale zdajesz sobie sprawę, że warto posiadać stronę internetową swojej firmy. Będzie to idealne miejsce do zaprezentowania swojej oferty, produktów i udostępnienia danych teleadresowych firmy. Jednak, aby strona była skuteczna i zachęcała użytkowników do kontaktu z Tobą, warto zadbać o kilka elementów. Jak więc stworzyć dobrą stronę firmy?

1. Firmowa strona musi być estetyczna

Tworząc stronę internetową przedsiębiorstwa warto zadbać o przyjazny i estetyczny wygląd, który będzie dostosowany do grupy docelowej. Należy zadbać, aby kolorystka, rozkład treści czy użyte zdjęcia i grafiki dobrze korespondowały z ofertą, charakterem prowadzonej działalności. Intuicyjna nawigacja i dobrze skomponowana struktura serwisu zdecydowanie ułatwią użytkownikowi poruszanie się po firmowej stronie i pozwolą mu na szybsze znalezienie pożądanej informacji lub produktu. To właśnie dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednio czytelne menu oraz ułatwiające nawigacje przyciski czy linki wewnętrzne.

2. Interesujące treści

Chorobą toczącą wiele stron internetowych są tworzone pod kątem SEO treści o nikłej wartości dla użytkownika, za to ułatwiające pozycjonowanie strony. Takie teksty są zazwyczaj przesadnie nasycone frazami kluczowymi, co utrudnia ich odbiór przez czytelnika. Dlatego też, aby wyróżnić się na tle konkurencji i skuteczniej przekazywać nasz przekaz, musimy uzupełnić stronę o wartościowe, merytoryczne i naturalnie brzmiące teksty.  Niezależnie od tego czy będziesz pisał opisy na stronę samodzielnie czy zdecydujesz się na skorzystanie z usług copywritera zadbaj, aby były one spójne i stworzone głównie z myślą o użytkowniku.

3. Dostosuj stronę do urządzeń mobilnych

Znaczna część użytkowników Internetu dociera do stron z użyciem smartphone-a. Powszechność tych urządzeń sprawia, że każda strona internetowa, również ta należąca do firmy, powinna być responsywna – to znaczy dostosowana do wymagań technicznych mniejszych urządzeń i różnych rozdzielczości. O tym jak istotne jest odpowiednie wyświetlanie strony na wersji mobilnej z pewnością przekonałeś się sam, gdy natrafiałeś na nieresponsywną witrynę, gdzie z trudem udaje się odnaleźć interesującą nas informację czy w ogóle przeczytać za mały tekst.

4. Optymalizacja pod kątem aktualnych wymagań Google

Przeglądarka Google jest obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce. Na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania wyświetla ona jednak strony najlepiej zoptymalizowane pod kątem SEO (ang. Search Engine Optimalization). Dlatego też warto zadbać, aby od samego początku nasza strona spełniała podstawowe wymagania przeglądarki. Dzięki temu firmowa witryna będzie przystosowana do procesu pozycjonowania, które prowadzą na przykład agencje SEO.

Firmowe strony internetowe – zaufaj naszemu doświadczeniu

Profesjonalnie wykonana strona to gwarancja budowania wiarygodnego wizerunku w sieci oraz dodarcia do nowych lub niezdecydowanych klientów. W Agencji Wyszukani pracują specjaliści z zakresu programowania, UX i utalentowani graficy. Dzięki temu tworzone przez nas strony internetowe doskonale spełniają swoją rolę i stanowią idealną wizytówkę przedsiębiorstwa. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu!

Przewiń do góry
Secured By miniOrange