Media społecznościowe jako platforma promocji marki

czy warto reklamować firmę w social mediach

Social media wzbudziły olbrzymie zainteresowanie wielu przedsiębiorstw. Firmy coraz częściej sięgają do różnego rodzaju platform społecznościowych, które zapewniają szybki, łatwy i bezpośredni kontakt do interesantów lub potencjalnych Klientów, a także zdecydowanie sprzyjają wszelkim aktom komunikacji. Jak zatem efektywnie wykorzystać media społecznościowe do promocji swojej marki? Czy możliwość bieżącego reagowania na wiadomości oraz reakcje użytkowników niesie za sobą same zalety?

Social media – podstawowe funkcje poszczególnych platform

Na początku warto ustalić znamienną funkcję mediów społecznościowych, ponieważ wiele osób może się zastanawiać, dlaczego w ogóle doszło do ich powstania. Główną cechą tak zwanych „sociali” jest zawieranie znajomości i utrzymywanie relacji międzyludzkich. Obecnie na rynku dominują takie portale jak: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, LinkedIn czy TikTok. Funkcjonalność wymienionych powyżej serwisów jest odmienna, jednak aby scalić je wszystkie w omawiane social media, należy podać figurujące dla nich elementy, jakie mogą spożytkować firmy do promocji własnej marki:

 • konta/profile użytkowników lub firm – stanowią swoistą wizytówkę przedsiębiorstw, jak i osób prowadzących jednoosobowe działalności. Konta służą przede wszystkim do wyeksponowania najważniejszych informacji odnoszących się do marki. Na profilach można również umieszczać zdjęcia, infografiki, audio czy video, które odgrywają istotną funkcję promowania,
 • komunikatory, czyli innymi słowy czaty, z których korzysta ogromny odsetek osób. Dzięki nim można komunikować się z Klientami bezpłatnie w czasie rzeczywistym,
 • listy obserwujących oraz kontaktów – każda z omawianych platform posiada funkcję śledzenia (subskrybcji) lub zapisu kontaktów, dzięki czemu można w szybki sposób: odnaleźć przeszłe konwersacje, otrzymać kontakt od danej osoby, czy też firmy, analizować społeczność, która obserwuje już „nasze” firmowe konto,
 • fora dyskusyjne i grupy prywatne – zrzeszające fanów marki oraz poszerzające grupę targetową,

jak również:

 • powiadomienia,
 • mikroblogi,
 • treści/artykuły/posty sponsorowane,
 • wewnętrzne poczty,
 • możliwość edytowania informacji i elementów profilu w dowolnym czasie.

Podane powyżej funkcje mogą z całą pewnością wpływać pozytywnie na zasięgi firmy, jak i wszelkie działania marketingowe oraz wizerunkowe marki. W jaki sposób zadbać o to, aby strategie reklamowe cieszyły się wysokim powodzeniem?

Kampania reklamowa w mediach społecznościowych

Zalążkiem do wszelkich kampanii promocyjnych powinna być ustalona identyfikacja, nie tylko wizualna, własnej marki. Na podstawie założonych wytycznych firmy należy budować reklamę zarówno w formie internetowej, jak i stacjonarnej. Platformy społecznościowe to kolejny krok na ścieżce marketingu. Jeżeli pragniesz poznać przepis na merytoryczną, kreatywną, a co najważniejsze skuteczną reklamę, to w tym momencie trzeba zaznaczyć, że nie ma ustalonego jednego szlaku na tej drodze. Marketing jest bardzo złożony i właśnie to dla niektórych może być odstraszające, a dla innych zupełnie przeciwnie – przyciągające – zwłaszcza w przypadku reklamy w social mediach. Serwisy społecznościowe to wytwór szerokopasmowy. Miliony, a nawet miliardy osób na całym świecie korzysta codziennie z Internetu. W zależności od założonych celów Twojego biznesu, można zainwestować w promocję zależną od lokalizacji.

W kreowaniu wizerunku z całą pewnością przydadzą się media społecznościowe, lecz jeszcze bardziej agencje marketingowe, które posiadają cenną wiedzę na temat reklamy i aktywności w sieci.

Jak wygląda współpraca z agencją przy promocji w social mediach?

Firmy marketingowe nastawione są na różne gałęzie promocji, ponieważ reklamę można wdrażać odpowiednio:

 • w formie stacjonarnej
 • na targach handlowych lub e-targach
 • w telewizji bądź radiu
 • na stronie internetowej
 • w social mediach

Ostatni punkt jest bardzo szeroki, dzięki wielu platformom, z których korzystają współcześni konsumenci.

W agencji Wyszukani ustalamy cel reklamy wspólnie z Klientem. Jeśli chodzi o media społecznościowe, oferujemy rozbudowany zakres naszych aktywności i działań. Prowadzimy spersonalizowane kampanie marketingowe, obsługujemy konta w „socialach”, wdrażając: 

 • niezbędne informacje firmowe,
 • content marketing,
 • video marketing.

Dbamy o relacje z klientem, analizujemy target, monitorujemy nasze działania, jak i działania konkurencji oraz wiele, wiele innych. Platformy społecznościowe oferują naprawdę mnóstwo rozwiązań marketingowych zarówno dla firm dopiero wchodzących na rynek, jak i tych, które dały się już poznać konsumentom na szeroką skalę. Jeżeli pragniesz zainwestować w skuteczną i kreatywną formę reklamy, to w agencji Wyszukani czekają na Ciebie efektywne i różnorodne rozwiązania. Kliknij w link i skontaktuj się z nami!

Przewiń do góry
Secured By miniOrange