Pozycjonowanie lokalne

Regionalne SEO dla firm

Pozycjonowanie lokalne to działania SEO mające na celu poprawę widoczności strony internetowej w danym regionie. Proces ten jest szczególnie istotny dla funkcjonowania lokalnych firm, które świadczą swoje usługi na terenie jednego obszaru, np. miasta i okolic lub powiatu. Sedno lokalnego SEO jest zbliżone do działań prowadzonych w ramach standardowego pozycjonowania, jednak można w nim wyodrębnić także dodatkowe techniki, które służą do zwiększenia zasięgu w konkretnym rejonie.

Dlaczego warto promować firmę lokalnie?

Znany rynek

Jeśli firma działa wyłącznie na terenie danego obszaru, to pozycjonowanie lokalne zdecydowanie ułatwi dotarcie do konkretnych odbiorców, którzy zamieszkują wskazaną okolicę.

Zwiększona sprzedaż

Dostosowanie wyszukiwań do rynku lokalnego wpływa pozytywnie na doświadczenie użytkowników poszukujących konkretnego produktu bądź usługi, co skutkuje większym ruchem na stronie.

Atrakcyjna cena

Frazy kluczowe odwołujące się do rynku lokalnego są mniej konkurencyjne względem krajowych czy globalnych, dlatego na pozycjonowanie lokalne przeznacza się średnio mniej środków finansowych.

Konkurencyjność

Decydując się na pozycjonowanie wyłącznie na jednym obszarze, automatycznie zmniejsza się liczba potencjalnych konkurentów, a co za tym idzie, stosunkowo szybciej osiąga się założone cele.

Profesjonalna obsługa kampanii

Pozycjonowanie lokalne w agencji Wyszukani

Na każdej stronie internetowej firmy, niezależnie od branży, początkowo wdrażamy podstawowe elementy optymalizacyjne, które można uznać za podwaliny pod dalsze działania marketingowe, w tym działania SEO. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie lokalne, w pierwszej kolejności dobieramy słowa kluczowe adekwatne do Twojego biznesu. Następnie tworzymy treści, w oparciu o wcześniej wybrane frazy, które są jednym z najważniejszych czynników SEO. Optymalizujemy również meta-tagi pod kątem słów lokalnych. Oprócz tego, dobieramy spersonalizowane grafiki do poszczególnych podstron ofertowych, tak aby nawiązywały one nie tylko do usług czy produktów, ale również do danego regionu. Dostosowujemy także elementy UX oraz wiele innych czynników, które wprost wpływają na wyniki wyszukiwań organicznych na mapie lokalnej.

Porozmawiajmy o SEO dla Twojej firmy

Profesjonalna obsługa kampanii

Strategia SEO dla lokalnego rynku

Najważniejsze jest to, aby dopasować strategię pozycjonowania regionalnego względem całej branży i specyfiki przedsiębiorstwa. Pełna optymalizacja serwisu jest kluczowa i tylko taka może zapewnić prawdziwe efekty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach lub pragniesz wybić się spośród lokalnych firm konkurencyjnych, napisz do nas i wspólnie przekujmy cel w satysfakcjonujący rezultat.
pozycjonowanie regionalne
Przewiń do góry
Secured By miniOrange