Przydatne wtyczki Google’a. Część 1

Rozszerzenia Google

Marketing. Dosyć obszerne pojęcie, prawda? Jednak, niezależnie od tego, w jakiej gałęzi marketingu pracujesz, z całą pewnością chcesz nieustannie usprawniać swoją pracę. Kupując nowoczesne akcesoria, sprzęty, narzędzia czy programy, zdecydowanie polepszasz komfort swojej pracy, ale czy wpływasz tym samym na efektywność? Dziś pragniemy pokazać Ci niektóre darmowe wtyczki, tak zwane „rozszerzenia wyszukiwarki Google”, które mogą przydać się każdego dnia w ciągu wykonywanych zadań. Zatem rozpocznijmy!

1. SEO META in 1 CLICK

Prawdziwa gratka dla pracowników branży SEO. Wtyczka ta figuruje na szczycie naszej listy, ponieważ stanowi podstawę w naszym zespole podczas wykonywania przeróżnych operacji na stronach internetowych.

Czym urzekła nas ta wtyczka? Przede wszystkim swoimi możliwościami i różnorodnością. Posiada aż sześć zakładek, a poszczególne z nich skupiają się na różnych obszarach witryn www. Pierwsza z nich „Summary” ukazuje użytkownikowi najistotniejsze elementy zawarte na stronie. Są to m.in.

  • struktura nagłówków
  • Title strony
  • Meta Description
  • Robots Tagi

W tej zakładce można również zweryfikować, czy strona ma wdrożony tag „canonical”, a także na jednym kliknięciem można przejść do pliku robots.txt, jak i sitemap’y witryny.

Dalsze segmenty rozszerzenia dotyczą:

  1. Pełnej struktury nagłówków
  2. Struktury grafik i plików graficznych (na jej podstawie można w łatwy sposób zweryfikować atrybuty ALT)
  3. Zaimplementowanych linków
  4. Tools’ów – różnorodnych narzędzi weryfikujących poprawność działania strony w różnych jej aspektach (tu szczególnie pomocny może okazać się Google Speed Insights, który odpowiada za mierzenie szybkości i wydajności strony internetowej)

    Wtyczce SEO META in 1 CLICK dajemy zdecydowane 10/10

2. Wappalyzer

Dzięki temu narzędziu w szybki sposób zidentyfikujesz technologie zastosowane na witrynach internetowych. Wappalyzer ukazuje m.in. CMS-y, na których zostały zbudowane strony, serwery www, wtyczki i pluginy zastosowane na stronie, a także narzędzia analityczne.

Oprócz tego na stronie Wappalyzer widoczny jest całkowity spis aplikacji, które dostrzega to urządzenie na wybranej stronie.

Wtyczkę polecamy przede wszystkim specjalistom SEO, którzy w szybki sposób chcą otrzymać informacje odnośnie silników i aplikacji zawartych na stronach swoich lub potencjalnych klientów. Jest to kolejne rozszerzenie typu „one-click”. Prostota – tego bardzo często potrzebują specjaliści ds. marketingu w swojej codziennej pracy, a ta wtyczka bezwzględnie to gwarantuje.

3. Nightwatch Search Simulator

Prosty, skuteczny i intuicyjny „SERPweryfikator”. Nightwatch Search Simulator umożliwia szybką ocenę jednostkowych fraz kluczowych w wynikach wyszukiwania dla danej strony. Jak to działa? Wystarczy w odpowiednie okno wpisać wybrane słowo kluczowe, następnie dostosować kraj oraz język, a na końcu wpisać adres URL witryny. Tym prostym sposobem można śledzić wyniki rankingowe w wynikach wyszukiwania Google. Tak tylko Google – wtyczka ma ograniczenie wyłącznie do tej wyszukiwarki… i jest to w zasadzie jedyny minus. Rozszerzenie działa bez żadnych komplikacji. Po jej dosadnym przetestowaniu stwierdzamy, że nie budzi ona żadnych zastrzeżeń w kwestii wiarygodności.

Wtyczkę również kierujemy w szczególności do specjalistów SEO. Jest ona przydatna w momencie, kiedy nie ma się dostępów do większych narzędzi weryfikujących poszczególne pozycje witryny www lub wtedy, gdy po prostu chce się sprawdzić pojedyncze frazy kluczowe. Nightwatch Search Simulator zdecydowanie wpływa na efektywność w trakcie realizacji zadań.

4. NoFollow

Wystarczy dodać tę wtyczkę do paska narzędzi. Działa ona automatycznie na każdej stronie, chyba że użytkownik postanowi sam ją wyłączyć. Czym zajmuje się to rozszerzenie? Jak sama nazwa wskazuje, bada ona linki oznaczone jako „nofollow” na wskazanej stronie internetowej. Właśnie przy tego typu linkach wtyczka zaznacza czerwonym obramowaniem dany anchor.

Dzięki niej można w szybki i praktycznie nieingerencyjny sposób zweryfikować linki „follow” i „nofollow” w serwisie. Wtyczka jest ta niebywale przydatna w momencie, gdy nie potrzebny jest całościowy audyt linków, a jedynie powierzchowna ocena poszczególnych podstron w kontekście linkowania. Wyszukani dają łapkę w górę!

5. GoFullPage

To pierwsza wtyczka w tym zestawieniu, która nie odnosi się stricte do obowiązków SEOwców. GoFullPage może się przydać dosłownie każdej osobie, nawet niezwiązanej z branżą marketingową. Za jej pomocą można wykonać w dosłownie kilka sekund screena całej strony www. Już nie trzeba robić jednostkowych zrzutów ekranu, mozolnie scrollując całą witrynę, aby finalnie kleić wszystkie screeny w odrębnym programie. Wtyczka ta to dosłowny synonim efektywności.

Zespół Wyszukanych korzysta z tej wtyczki niemalże każdego dnia.

6. Edit Page

Wtyczka dla smakoszów edycji stron – designerów, webdeveloperów, a nawet SEOwców. Dzięki rozszerzeniu EditPage można w łatwy sposób zrekonstruować wybrane elementy strony: dopisać lub usunąć fragment tekstu, przekształcić nagłówek bądź element graficzny czy też całkowicie wyzbyć się zbędnych zawartości na stronie. Oczywiście wtyczka ma swoje ograniczenia względem designu – wszystkie aktywności wykonywane za jej pomocą są mocno symboliczne. Jednakże, w niektórych pilnych przypadkach nawet tak drobne modyfikacje w zupełności wystarczą, aby zaprezentować projekt zmiany na wybranej podstronie. Pragniemy uspokoić! Zmiany wykonywane przez Edit Page nie są stałe. Wszystko wraca do normy po odświeżeniu witryny.

To już wszystkie rozszerzenia Google w tym artykule. Podzieliliśmy się ich oceną, ponieważ wiemy jak często poszukiwane są metody usprawniające codzienną pracę w branży marketingowej. Wyszukani również stawiają na komfort w wykonywaniu zadań, a przede wszystkim na efektywność. Niebawem wracamy z kolejną dawką informacji.

Przewiń do góry
Secured By miniOrange